بررسی بلوتوث 4.2 و معرفی ویژگی ها آن
نقد و برسی بلوتوث نخسه 4.2

 بررسی تخصصی بلوتوث نخسه 4.2

در این مقاله از کلینیک آدم برقی به نقد و بررسی و معرفی بلوتوث نسخه 4.2 می پردازیم و به صورت کامل ویژگی های بلوتوث 4.2 را برای شما عزیزان به صورت تخصصی شرح خواهیم داد.

معرفی بلوتوث 4.2

به جرعت میتوان گفت که از پیر تا جوان همه فناوری بلوتوث را می شناسند و با آن کار کرده اند.فناوری بلوتوث انقلابی در ارتباطات بیسیم بود که تمام اقشار جامعه با این فناوری خاطرات رنگارنگ دارند. نسخه های متعددی از بلوتوث انتشار یافته است که پرکاربرد ترین آن بلوتوث 4.2 می باشد.

تاریخ انتشار بلوتوث نسخه 4.2

تقریبا یک سال پس از انتشار نسخه 4.1 بلوتوث در سال 2014 نسخه 4.2 انتشار یافت که انقلابی در سرعت ،پایداری و همچنین کاهش مصرف نیرو ایجاد کرد. و شرکت های زیادی در دستگاه های هوشمند خود چیپست های نسل جدید را سوار کردند.

ویژگی های نسخه جدید

خب بعد از توضیح فناوری و تاریخ انتشار فناوری بلوتوث  که در سطر های اول ذکر شد به سراغ ویژگی های این محصول میرویم.

1- استاندارد آی‌پی IPv6

اولین ویژگی نسل جدید، بهروری از قابلیت IPv6  می باشد که یک استاندارد اتصال به اینترنت است. در این نسخه بلوتوث این قابلیت گنجانده شده که دستگاه هایی که از این قابلیت پشتیبانی میکنند به راحتی بتوانند با کمک فناوری آی پی IPv6 از طریق ادرس آپی های جدید به اینترنت جهانی متصل شوند.

2- اصلاحات امنیتی

دومین ویژگی اضافه شده اصلاحات امنیتی بود که به کاربر استفاده کننده این امکان را میداد تا زمانی که خود کابر اجازه دسترسی سایر دستگاه های بلوتوث مجاور را جهت شناسایی دستگاه خود نداده است ، سایر دستگاه ها قادر به شناسایی آن نباشند.

3- سرعت و پایداری

سومین ویژگی های که  دست خوش تغیرات شده بودند ، سرعت انتقال اطلاعات و همچنین پایداری سیگنال بود که کار بر به راحتی می توانست اطلاعات را با سرعت  25Mbit بر ثانیه  یعنی حدود 2 برابر نسل های پیشین انتقال داد که برای کاربرد های اسپیکر های بلوتوث و هدفون های بلوتوث بسیار مناسب بود.

همچنین پایداری در نسخه جدید این فناوری به شدت افزایش یافته بود که خیلی کم شاهد اتصال های ناقص یا کوتا بودیم. و اینکه برد مسافتی نیز بیش از 10 متر نیز پشتیبانی می شد.

4- بهینه سازی مصرف انرژی

چهارمین ویژگی در معرفی بلوتوث 4.2 که تغیرات بزرگی که این نسخه به خود دیده بود بهینه سازی مصرف انرژی است، بهینه سازی مصرف انرژی در این نسخه به شدت افزایش یافته بود که نظر مثبت فراوانی از طرف کاربران به خود اختصاص داد.

مصرف کم از منبع تغذیه مانند باطری ها در هدفون های بلوتوث باعت می شد کار تا چندین ساعت به استفاده از دستگاه شارژی مورد نظر به پردازد که تجربه شیرینی بود.

یکی از محصولات  شگفت انگیز کلینیک آدم برقی از فناوری بلوتوث 4.2 پشتیبانی می کند،

هدفون بیسیم کلومن k3 می باشد که میتوانید آن را با بهترین قیمت ممکن خریداری کنید.

جمع بندی

در معرفی بلوتوث نسخه 4.2 به کلیه آپدیت های این نسخه نسبت به ورژن های پیشین خود پرداختیم ، اما به صورت جمع بندی میتوان افزایش سرعت انتقال اطلاعات تا 2 برابر نسبت به نسل های قبل ، پایداری شرایط اتصال و همچنین مصرف بهینه انرژی را برای این نسخه در نظر گرفت. قابل ذکر نیز می باشد که بلوتوث نسخه 5.0 نیز به تازگی انتشار یافته است.