فلش مموری مناسب
نکات انتخاب بهترین فلش مموری

نکات انتخاب بهترین فلش مموری فلش مموری یک ابزار ذخیره سازی مناسب است که جهت حمل آسان اطلاعاتمورداستفاده قزار می گیرد، صاحبان کسب و کارها و هر کسی که به پشتیبان گیری و حمل فایل ها نیاز دارند می توانند از فلش مموری استفاده کنند. پرینترها، دستگاه های کپی و بسیاری از دستگاههای دیگر امروزه از فلش مموری پشتیبانی می کنند. فلش مموری به کاربران امکان دسترسی سریع و ذخیره سازی می دهد. شما می توانید سیستم عامل ویندوز را از روی فلش مموری نصب کنید و … فلش مموری ها به سرعت جایگزین فلاپی دیسک ها شدند. انواع مختلفی از فلش مموری ها در بازار وجود دارد که کاربران باید با توجه به مشخصه هایی همچون ظرفیت ذخیره سازی، سرعت انتقال فایل و طراحی اقدام به خرید آنها کنند.

برسی نکات خرید

در هنگام خرید یک فلش درایو بهتر است بزرگتر از آنچه که فکر می‌کنید و احتیاج دارید، گام بردارید. فضای زیاد در فلش مموری همیشه به درد شما می‌خورد و شما را پشیمان نخواهد کرد. بنابراین در صورتی که بعد از مطالعه این راهنما مدل مناسب به خود را انتخاب کردید سعی کنید یک فلش مموری با حافظه بالا تهیه کنید تا هیچ وقت از خرید خود پشیمان نشوید. البته ظرفیت فلش بر روی قیمت آن تاثیر می گذارد اما طبق تجربه ما بهتر است تنها به دلیل قیمت بیشتر یک فلش مموری ۶۴ گیگابایتی را با نوع ۳۲ گیگابایتی آن تعویض نکنید.

ضمانت

مورد دیگری که باید به آن توجه کنید ضمانت کالا است. اکثر فلش مموری دارای ضمانت تعویض از یک سال تا مادام العمر هستند و از نقص‌های تولید حمایت می‌کنند. بنابراین سعی کنید فلش درایو خود را از مکان‌های معتبر تهیه کنید تا این ضمانت‌ها شامل محصول خریداری شده شما شود.

بدنه محکم

یک فلش مموری هر چقدر از نظر امنیتی محافظت شده باشد در اثر سقوط و برخورد ضربه ممکن است دچار مشکل شود. بنابراین در هنگام تهیه این وسیله به جنس سوکت و بدنه آن توجه کنید. در صورتی که بدنه از جنس پلاستیکی باشد ممکن است بر اثر ضربه و یا سقوط ترک برداشته و یا بشکند. کیفیت سوکت نیز مهم است و در صورت عدم کیفیت کارایی خود را از دست داده و به درستی در پورت لپ تاپ یا هر وسیله دیگر قرار نمی گیرد. بهتر است از فلش درایو هایی استفاده کنید که دارای سرپوش هستند تا سوکت را در برابر گرد و غبار حفظ کنند. خاصیت ضد آب مسئله ی دیگری است که در هنگام خرید اهمیت دارد. بارهای برای من پیش آمده است که فلش مموری را در جیب لباس خود جا بگذارم و آن را در لباسشویی بگذارم.

بالاترین سرعت فلش مموری های بازار

شما ممکن است دو فلش مموری شبیه به همی را پیدا کنید که هر دو دارای ۶۴ گیگابایت حافظه و USB3.0 هستند و برند یکسانی دارند. اما چرا قیمت یکی از آنها بیشتر است؟ پاسخ ساده است کامپوننت ها و قطعات مورد استفاده در فلش مموری باعث ایجاد تفاوت قیمت شده اند. دو چیز وجود دارد که سرعت فلش مموری را تعریف می کند یکی پورت USB و دیگری کامپوننت های فلش مموری است. USB 3.0 بسیار سریعتر از USB 2.0 است اما پورت USB باید توسط دستگاهی که دارید نیز باید پشتیبانی شود. به طور کلی USB 3.0 اطلاعات را با سرعت ۱۰۰ مگابایت در ثانیه انتقال می دهد در حالی که USB 2.0 اطلاعات را با سرعت ۱۵ مگابایت در ثانیه انتقال می دهد.

سرعت فلش مموری

بهترین فلش درایو از نظر کلی: SanDisk Extreme CZ80

SanDisk یکی از شناخته شده‌ترین و با کیفیت ترین برندهای موجود در زمینه تولید فلش‌های مموری است و مدل Extreme CZ80 یکی از مدل‌های سریع و با کیفیت این برند می‌باشد. در این فلش ترکیبی از ویژگی‌های منحصر به فرد مانند سرعت بالا، دوام، کیفیت، امنیت و رمز گذاری، باعث شده تا این فلش مموری به یک انتخاب خوب و هوشمندانه تبدل شود. سرعت خواندن در این فلش مموری ۲۴۵ مگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن بر روی آن ۲۰۰مگابایت بر ثانیه می‌باشد. این فلش می‌تواند یک فیلم کامل SD را در مدت زمان ده ثانیه انتقال دهد که در واقع ۵۰ برابر از سرعت انتقال اطلاعات در یک فلش مموری USB 2.0 است و با سرعت USB3.0 درحال رقابت است. از دیگر قابلیت‌های این فلش مموری استفاده از تکنولوژی رمزگذاری ۱۲۸ بیتی AES و نرم افزار بازیابی RescuePRO اطلاعات می‌باشد. طول این فلش مموری ۲.۸ اینچ بوده و جنس آن از پلاستیک بادوام با کیفیت است و ضمانت مادام‌العمر شامل این محصول می‌شود.

جمع بندی

همکنون میتوانید فلش مموری های شرکت SanDisk , Verity ور از فروشگاه آدم برقی تهیه نماید.