علت سوختن هارد دوربین مداربسته مقاله اختصاصی آدم برقی
علت سوختن هارد دیسک + راه پیشگیری✔️

مشکل سوختن هارد دیسک برای افرادی که از سیستم های نظارتی امنیتی استفاده می کنند به وفور مشاهده شده و این امر بیشتر از سر نا آگاهی نحوه استفاده از این قطعات الکترونیکی ایجاد میشه، در این مقاله از کلینیک آدم برقی به دلایل سوختن و همچنین علت روشن نشدن دوربین مدار بسته میپردازیم ، ((البته نحوه بازیابی هارد فرمت شده رو برای شما قرار میدهیم.))

چند دلیل سوختن هارد دوربین مدابسته ، آدم برقی

چگونه هارد دوربین مداربسته می سوزد؟

  1. در اکثر مواقع مصرف کننده به خا طر بودجه کمی که در اخیار داره مجبور به خرید هارد درایو های ارزان از فروشندگان و نصاب های مداربسته میشه ، خب همین امر هم باعث استفده از جنس های فیک و تقلبی شده و در نتیجه در مرور زمان به خاطر فشار بالای کاری که روی درایو وجود داره باعث درایو میشود.
  • یکی از دیگه علت های سوختن هارد دیسک نداشتن آدابتور برق مناسب برای دستگاه دی وی آر می باشد که باعث عدم برق رسانی مناسب به دستگاه و همچنین هارد دوربین مداربسته میشه پس احتمال سوختن و آسیب دیدگی درایو بالا میره.

به شخصه خودم این تجربه رو روی دستگاه دی وی آر منزلم داشتم پس حتما حتما حواستون باشه که آداپتورمناسبی برای دستگاه در نظر بگیرید.

  • البته شرایط جوی هم روی هارد درایو تاثیر مستقیمی داره، قرار دادن دستگاه DVR توی مکان نا مناسب هم میتونه آسیب خیلی زیادی به قطعات و هارد درایو بزنه ، مثلا اگر کوچیک ترین روطوبتی وارد دستگاه بشه احتمال سوختن هارد دوربین مداربسته رو به شدت افزایش میده چرا که قطعات الکتریکی رسانایی بالایی داشته و داعم به برق منزل یا محل کار شما هم وصل هستن پس در این صورتم احتمال آتش سوزی هست.
  •  دوست عزیز لطفااا به مدل هاردی که میخرید توجه کنید ، هارد درایو هایی که برند نیستن قطعااا بیشتر از مابقی درایو ها آسیب میبینن ، مخصوصا اطلاعات دوربین مداربسته که ممکنه در بعضی از موارد اونقدری اهمیت داشته باشن که باعث نجات جون فردی هم بشه پس بیاید از برند های معروف استفاده کنیم که دیگه توی بازار جا افتادن و مورد تایید مصرف کننده زیادی هستن چند نمونه از این برند ها رو براتون در ادامه نوشتمو توضیح دادم.

بهترین هارد برای دی وی ار چیه؟

بهتره بگم چه برند های که تجهیزات ذخیره سازی تولید میکنن به چه درد این کار میخورن. برند های زیادی در بازار موجوده که فروشنده ها هم تبلیغ زیادی روی محصولشون میکنن اما خب برای دستگاه DVR که داعم در حال کار کردن هستن و خیلی کم پیش میاد خاموش بشن ،دیسک های با این برندها مناسب ترن: وسترن دیجیتال – سیگیت – کداک . اینا برند ها بهترین هارد ها برای دوربین مدار بسته هستند.

پیشنهاد من که چند سال در حوزه قطعات دیجیتال فعالیت میکنم هارد های بنفش وسترن دیجیتاله ، البهت بهشونم هارد پرپل میگن.

میتونید برای کسب اطلاع بیشتر از دلایل رنگبندی وسترن دیجیتال مقاله ی رنگ هارد wd آدم برقی را هم مطالعه کنید.

علت روشن نشدن دوربین مدار بسته ؟

معولا دو مشکل جدی برای درایو دوربین مداربسته پیش میاد که در اکثر مواقع همه فکرشون سمت سوختن هارد درایو دوربین مداربسته میره . اما قبل از هر چیزی باید چند مورد رو چک کنید بعد به سمت مثلا تعویش یا تعمیر کردنش برید. به ترتیب زیر چک کنید که کامل دستتون بیاد داستان از چه خبره….

  1.  اولین مشکل اصلی که برای هارد دیسک پش میاد روشن نشدن هست که معمولا در این مواقع همانطور که ذکر کردیم میتونید با تعویض آداپتور یا چک کردن درون دستگاه دوربین مداربسته از سلامت سوکت ها و منبع تغذیه اطمیان حاصل کنید و اگر مشکل خاصی ندیدید هارد رو تعویض کنید.
  • هارد دستگاه دی وی آر کار میکند اما نه به صورت صحیح ! یعنی چی؟؟؟

یعنی اینکه دستگاه خیلیی کند بالا میاد و وقتی هم که بالا میاد صدای های زیر مانند و تق تق شنیده میشه که نشون از خرابی هارد دوربین مدار بسته است، اونقدر نگران نشید اگر اطلاعات مهمی درونش باشه میشه ورداشت ولی باید کارو به کاردانش بسپارید که وضعیت رو بدتر از این نکنه.

به اصطلاح به این مشکل بدسکتور هم میگن که در اصل ضربه یا جابجایی وقتی هارد روشن بوده پیش میاد.

علت ضبط نکردن فیلم چشمی ها. آدم برقی
چرا دوربین مداربسته ضبط نمی کند ؟

علت ضبط نکردن هارد دوربین مداربسته چیست؟

یکی از دوستانم یه دستگاه DVR داشت که کاملا صحیح روشن می شد و هیچ مشکلی در بوت دستگاه وجود نداشت ، اما مشکل اینجا بود که فیلم های جدید چشمی ها رو ضبط نمیکرد اما اطلاعاتی که از قدیم ذخیره کرده بود رو نمایش میداد.

کلی بررسی کردیم و متوجه شدیم که قسمتی از هادر دستگاه پارتیشنش آسیب دیده و علت عدم ضبط دوربین مدار بسته خرابی پارتیشن های درایو دستگاه بود که در اصل محل قرار گیری بد دستگاه باعث سوختن هارد دیسک شده بود و با تعویض هارد این مشکل برطرف شد.

اگه هارد درایو مداربسته فرمت شه چکار کنیم ؟؟؟

واقعا یکی از بدترین مواردی که همیشه پیش میاد و دلیلشم ممکنه بد افزار یا اتصال های کوتاه منبع تغذیه به دستگاه هست و باعث فرمت شدن هارد دوربین مداربسته میشه که اگه اطلاعات مهمی رو چشمی ها ضبط کرده باشن و ما بهشون نیاز داشته باشیم تنها راه برامون بازیابی هارد دیسکه.

خوشبختانه در پایگاه خبری کلینیک آدم برقی یه آموزش کاملااااا مفصل براتون گذاشتیم که تمام اطلاعت هاردتون رو بازیابی کنید. اما خب توضیحی که الان میتونم مختصر بتون بگم اینه که اینکار توسط نرم افزار های خاصی انجام میشه که قابلیت برگشت زدن پارتیشن های از دست رفتتون رو دارن ولی خب ممکنم هست روی بعضی از هارد ها جواب نده چراکه آسیب به هارد بالا بوده.

بررسی دلایل خرابی هارد دیسک

نوسان برق دلیل سوختن هارد دوربین مداربسته آدم برقی
نوسان برق، عامل اصلی سوختن هارد دیسک ها

نوسانات برقی و الکتریکی :

  1. سوختن هارد مداربسته یا هارد های کامپیوتر در اکثر مواقع به نوسانات برقی که برای دستگاه دی وی آر  یاد سیستم شما پیش میاد مربوط میشه که بهترین راه برای جلوگیری از این مشکل تهیه محافظ های برق که در تمام فروشگاه های الکتریکی یافت میشه… همچنین اگر قصد خارج کردن هارد های داخلی از سیستم دارید حتما سیستم را به صورت کامل خاموش کنید.
دمای زیاد یکی از دلایل سوختن هارد دیسک دوربین مداربسته. وبسایت آموزشی آدم برقی
شرایط محیطی بد دلیل خرابی هارد درایو ها

شرایط محیطی برروی هارد خیلی تاثیر میزاره!!!!

  • یکی دیگر از علت های خراب شدن هارد کامپیوتر و سیستم های نظارتی ، محل قرار گیرشون هست چرا که  باید توجه کنید اونقدری فضا خالی برای دستگاه ما موجود باشه که بتونه به راحتی از طریق فن های خودش یا شیار ها دمای درونی قطعات الکترونیکی رو خارج کنه و از دمای بش از حد دستگاه جلوگیری کنه.

دستکاری های خانگی: تعمیر بدون دانش

  • سوختن هارد اکسترنال یا هارد سیستم مشکل بزرگی هست اما به هیچ عنوان اگر دانشی ندارید خودتون برای تعمیرش دست به کار نشید. چرا که رفع خرابی هارد درایو نیاز به دانش کافی داره و ممکن آسیب های به برد الکتریکی و همچنین سطح مغناطیسی درایو وارد کنید که قابل جبرانم نیست.

جمع بندی- سوختن هارد دیسک

درکل سوختن هارد دیسک به عوامل زیادی بستگی داره که توی این مقاله برای شما به طور کامل شرح دادیم، اما چندتا نتیجه گیری هست که باید مرور کنیم : 1- جنس مرغوب و برند تهیه کنیم چرا که اطلاعات مهم چشمی ها و شاید اطلاعات شخصی درون درایو ذخیره میشه. 2- همیشه برای دستگاه های الکتریکی مکان مناسبی در نظر بگیرید تا بتوانید نهایت عملکرد و طول عمر مفید رو از دستگاه مورد نظر ببنید. امیدوارم این مقاله وبسایت آدم برقی به شما کمک کرده باشه.