مقاله آموزشی کلاب هاوس اندروید
آموزش کلاب هاوس به همراه لینک دانلود (دعوتنامه)

کلاب هاوس چیست ؟

اگر در شبکه های اجتماعی گشت و گذاری داشته باشیم با اپلیکیشن جدید به نام (کلاب هاوس) (Club House) بر خورد میکنید که سرو صدای زیادی هم به پا کرده،در واقع این نرم افزار که برو روی تلفن های هوشمند همراه نصب میگردد (نسخه غیر رسمی کلاب هاوس اندروید موجود است) و به این صورت عمل می کند که افراد به صورت زنده میتوانند با استفاده از این پلتفرم به گفتگو بپردازند و نظرات و عقاید خود را به اشتراک بگذارند.نکته جالب در مورد کلاب هاوس این است که بر بستر Voic یا همان پیام صوتی کار میکند و کاربران از این طریق با هم در ارتباط هستند، و نکته جالب این اپلیکیشن  نوع نگرش آن به هدف خود است که به صورت جنبه اجتماعی وارد بازار پر رونق اپلیکیشن ها شده است.. در ادامه با ما همراه باشید تا به صورت جامع آموزش کلاب هاوس را یاد بگیرید.

کلاب هاوس را از کجا دانلود کنیم

برای دانلود اپلیکیشن کلاب هاوس می توانید از لینکی که ما برای شما قرار داده ایم استفاده کنید،اما باید توجه داشته باشید نسخه اصلی این اپلیکیشن فعلا برای دستگاه های که IOS دارد ارائه شده است  و احتمال میرود در آینده نزدیک برای سایر سیستم عامل ها از جمله اندروید ویندوز نیز ارائه شود.

برای دانلود clubhouse از اپ استور اینجا کلیک کنید.

کلاب هاوس چیست؟ آموزش Club House و دعوتنامه کلاب هاوس اندروید

چگونگی استفاده از کلاب هاوس

آموزش کلاب هاوس:استفاده از کلاب هاوس بسیار ساده است اما در حال حاظر برای ورود به این شبکه اجتماعی باید از طرف شخص دیگیری دعوت نامه داشته باشید یا خود را در لیست انتظار قرار دهید. ما در نظر میگیرم که از طرف یکی از دوستانتان یک دعوت نامه دریافت کرده اید ، حالا قدم بعدی این است که بعد از استفاده از دعوت نامه و ثبت نام در اپلیکیشن باید خود را عضو یکی از (کلاس ها) یا به اصطلاح Room ها  کنید یا خود یک روم جدید بسازید. در ابتدا بخش های به نام “Feed” که ترجمه آن به فارسی به معنی (خوراک) است و به شما نمایش داده می شوند که می توانید آن هایی را که مرتبط با حرفه یا علایق شما هستند را دنبال (Fallow) کنید.

سربرگ منو اصلی در این اپلیکیشن مانند تصویر زیر می باشد، که می توانید در قسمت های مختلف آن کلمات کلیدی را جستجو کنید و دسترسی به اعلان ها و ارسال دعوت نامه برای شخصی و در اخر دسترسی به پروفایل خود را داشته باشید.

منو ها کلاب هاوس menu clubehouse

Hallway یا تالار ورودی در کلاب هاوس یعنی چه ؟

تالار ورودی یا همان Hallway یک اصطلاح چایگزین است که کلاب هاوس برای بخش (خوراک) در نظر گرفته،که در آن می توان چت روم های انلاین و مرتبط با علاقه خود را پیدا و عضو آن شد.

معرفی قسمت های مختلف اپلیکیشن

خب، تالاور وردی را توضیح دادیم و اکنون به سراغ منو ها و قسمت های مختلف Club House میرویم با ما همرا باشید.

منو تالار

در تصویر زیر به صورت کامل منو اصلی اپلیکیشن شرح داده شده ، که از قسمت های :

Search :

که در این بخش می توانید اشخاص مختلف را یا از طریق نام کاربری یا کلمات مرتبط جستجو کنید

Invite :

این بخش که به شکل یک پاک نامه است برای ارسال دعوت نامه به اشخاص دیگر استفاده می گردد

Calendar

این بخش برای روئیت تقویم و رویداد های پیش رو است

(Notifications)

این بخش که شکل یک زنگ را دارد برای دسترسی به اعلان های اپلیکیشن کلاب هاوس است.

(Friend list)

این بخش برای دسترسی به لیست دوستان در کلاب هاوس است.

(Profile)

این اخرین بخش در منو اصلی است که برای دسترسی به تنظیمات پروفایل استفاده می شود.

تالار کلاب هاوس clubhouse hallway کلاب هاوس اندروید

تنظیمات در اپلیکیشن کلاب هاوس

آموزش کلاب هاوس: تنظیمات

برای دسترسی به منوی تنظیمات باید اول وارد پروفایل شوید و آیکون چرخ دنده را انتخاب کنید که بخش های مختلف تنظیمات به شرح زیر است.

بخش Notifications

این بخش شامل گزینه Frequency که تعداد دفعات نمایش اعلان ها را میتوان مشخص کرد و بهترین حالت بر روی normal می باشد . گزینه بعدی Include Trending Rooms می باشد و به این صورت عمل می کند که اعلان های روم های ترند را برای شما نمایش می دهد. و گزینه اخر Pause Notifications است که وظیفه دارد کل اعلان را متوقف نماید.

مابقی گزینه های تنظیمات مربوط به لینک های هستند که شما را به صفحات خارجی هدایت میکنند و معولا جنبه اطلاع رسانی دارند.که در این بین گزینه ههای ماننده What’s New که تغیرات اخیر اپلیکیشن را نشان می دهد، قسمت بعدی FAQ می باشد که برای دسترسی به سوالات متداول و برقراری ارتباط با کلاب هاوس می باشد.

همچنین گزینه Report Incident برای گزارش مشکلات استفاده می شود. و چند گزینه دیگر وجود دارد که مهم نیستند و مطلب ما را خیلی طولانی میکنند..

خب بریم سراغ روم ها …

استفاده از Room ها در کلاب هاوس

آموزش روم ها در کلاب هاوس

برای استفاده از روم های باید در همان صفحی اصلی اپلیکیشن سرکرول کنیدد تا روم ها را ببنید.

روم ها با تصویر یک خانه سبز رنگ مشخص می شود در و در جلوی آن نیز اسم روم درج می شود به همراه تعداد کاربران همانند تصویر زیر.

نکته پس از ورود به روم صفحه یا همان Stage را مشاهده می کنید که نشان دهنده شنوندگان و اشخاص حاضر در گروه به همراه مشخصات پروفایل است می باشد.

یک نکته جالب اینه که اگر کاربری تازه در اپلیکیشن ثبت نام کرده باشه یک ایموجی که بیانگر مهمانی است جلوی آیدی او نمایش داده می شود.

رم یا اتاق ها در کلاب هاوس Room کلاب هاوس اندروید

ساختن روم در کلاب هاوس…

برای ایجاد روم ها در اپلیکیشن Club House باید در پنجره Feed  های دکمه سبز رنگ ( Start a room) را انتخاب کنیم، و روی Add a Topic کلیک کنید تا صفحه ایجاد روم برای شما باز شود.  بعد از انجام مرحله بالا می توانید نوع روم خود را نیز مشخص کنید که برای انتخاب یعضی از این موارد باید حتما عضویت شما در آن گروه دسته ها تاید شده باشد.

ایجاد روم در کلاب هاوس اندروید و ایفون

نحوه دریافت دعوت نامه در کلاب هاوس:

در حال حاضر بهترین راه برای دیافت دعوت نامه کلاب هاوس ، درخواست از کاربرای است که دورن این اپلیکیشن حساب کاربری فعال دارند.                               البته می توانید با نصب این اپلیکیشن درخواست رزرو را در لیست انتظار کلاب هاوس ایجاد کنید که این روش مقداری طولانی می باشد.

نسخه های غیر رسمی کلاب هاوس برای اندروید:

خوشبختانه این اپلیکیشن توسط برنامه نویسان محلی برای سایر سیستم عامل ها نیز انتشار یافته است که میتوانید نسخه اندروید کلاب هاوس را از کافه بازار دانلود. لازمه بدونید این نسخه ها چون توسط توسعه دهندی اصلی ساخته نشدند میتوانند مشکلات و خطرات امنیتی هم داشته باشند. پیش نهاد ما اینه صبر کنید تا نسخه اندروید و سایر سیستم عامل های این اپلیکیشن محبوب توسط توسعه دهنده اصلی در بستر اینترنت قرار بگیره.

برای دانلود دانلود کلاب هاوس اندروید از کافه بازار اینجا کلیک کنید.

 

جمع بند و حرف آخر…

در این مقاله کوتاه به قسمتی های مختلف اپلیکیشن محبوب Club House پرداختیم و نسخه های تلفن هراه این برنامه را قرار دادیم که پیشنهاد ما عدم استفاده از نسخه های غیر رسمی می باشد و اینکه در آینده نزدیک هم لینک دعوتنامه کلاب هاوس را در مقالات بعدی که تنظیمات و امکانات این اپلیکیشن را بیشتر مورد برسی قرار می دهیم منشتر خواهیم کرد، امید وارم مقاله برای شما مفید بوده باشه . کلینیک آدم برقی

به مقاله بوت کردن فلش مموری ما هم سر بزنید